Štúdium pre všetkých!
Pripojte sa k tisícom študentov a absolventov diaľkového štúdia ...
Viac
Facebook
Otazniky zivota
Magazin Za Obzorem
Magazin Za Obzorem 2
Zaobzorom kornelius novak
ZaObzorem 5 Mikulkova

Trenčín v lete ožije a dotkne sa neba

«Späť

Trenčín v lete ožije a dotkne sa neba

O zdraví trochu inak

O zdravie je potrebné sa starať obzvlášť vo chvíľach, kedy s ním nemáme žiaden problém. Nielen o prevencii, ale aj o zdravom životnom štýle v detstve i dospelosti sa dozviete viac počas Dní zdravia, ktoré sa uskutočnia počas leta v Trenčíne pred budovou ODA. K dispozícii budú zaškolení dobrovoľníci, ktorí vám bezplatne zmerajú krvný tlak, telesný, podkožný i viscerálny tuk, kostrové svalstvo, BMI, hmotnosť i výšku. Zároveň bude možné si otestovať svoj životný štýl. Odborníci budú zároveň poskytovať aj individuálne poradenstvo. Dni zdravia budú prebiehať vo vybraných dňoch od 10. – 27. 7. 2017 v čase od 11.00 – 16.00 hod. Presné termíny nájdete na stránke: trencin.dotknisaneba.sk.

Viera a náboženstvo súčasťou civilného života?

O tom, či môže byť viera v Boha neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, bude v priestoroch Hotela Elizabeth v Trenčíne hovoriť významný developer a jeden z najbohatších Čechov Radim Passer. Životný príbeh Radima Passera si budete môcť pod názvom „Biznis a viera“ vypočuť 28. júla o 18:00 hod. Vstup je voľný.

Duchovné otázky v 21. Storočí

O tom, ako je možné vnímať náboženstvo a samotné kresťanstvo, hovoria prednášky Otázniky života, ktoré si pre poslucháčov pripravujú študenti. Budú sa zamýšľať nad otázkami viery, budúcnosti, posmrtného života či výnimočnosti Biblie. Prednášky sa tiež venujú aj otázkam, kto je vlastne Ježiš Kristus, či nastane koniec sveta alebo významu biblického krstu.

Kompletný zoznam a termíny prednášok Otázniky života nájdete na oficiálnom webe podujatia trencin.dotknisaneba.sk. Prednášky sa uskutočnia počas troch týždňov od 10. - 27. 7. 2017 každý pondelok až piatok o 18:00 hod. v priestoroch židovskej SYNAGÓGY na Štúrovom námestí v Trenčíne.

Putovná výstava Biblie v Trenčíne

Od 11. júla 2017 sa bude v Židovskej Synagóge na Štúrovom námestí v Trenčíne konať unikátna výstava Biblií „Biblia na cestách." Medzi vystavovanými exponátmi budú môcť návštevníci vidieť nielen rôzne jazykové prevedenia Biblií z celého sveta i Slovenska, ale aj historické vydania tejto „knihy kníh", či rôzne netradičné väzby. Medzi najstaršie exponáty patrí Biblia písaná švabachom z roku 1766, slovenská Biblia z 18. storočia a stredoveký pergamenový zvitok s časťou knihy Deuteronomium (5. kniha Mojžišova). Zo Slovenska pochádza i vystavovaný preklad Andreja Hlinku. Na výstave nebudú chýbať novšie, no nie menej atraktívne Biblie zo súčasnosti, ako napríklad Biblia do nepohody, ktorá je vode odolná a Biblia pre armádu, zabalená do vojenskej maskáčovej látky. Zaujímavá je aj Biblia pre väzňov, z ktorej stránok je nemožné vyrobiť si cigarety. Svetovým unikátom je i Biblia vyzdobená maľbami Salvadora Dalího a viacerými drahokamami. Jeden z 333 kusov, ktoré na Slovensku vydavateľstvo Ikar vydalo, bude možné vidieť aj na výstave Biblií v Trenčíne.

Biblia prežila nespočetné množstvo vlád, politických režimov či živelných katastrof a napriek tomu nestráca čitateľov. Jej cenný obsah je aktuálny aj po stovkách rokov. Široká expozícia Biblií zaujala mnohých návštevníkov v mestách Čiech, Moravy i Slovenska. "Prekvapil nás záujem o túto výstavu, o Bibliu samotnú a všeobecne o duchovné otázky medzi mladými ľuďmi, staršími i širokou verejnosťou. Sme radi, že pre mnohých je Biblia Knihou kníh, ktorá obsahuje aktuálne posolstvo aj pre dnešnú dobu, najmä v tejto v mnohých ohľadoch ťažkej dobe. Biblia dokáže povzbudiť, posilniť, ukázať cestu ku kvalitnému a plnohodnotnému životu a zároveň odpovedá na najdôležitejšie otázky týkajúce sa histórie, súčasnosti a blízkej budúcnosti. Veľa praktických rád pre každodenný život je nepochybne tiež obrovským prínosom pre každého jedinca." hovorí Milan Šurman, lektor a usporiadateľ výstavy.

Súčasťou výstavy budú i ďalšie sprievodné akcie. Návštevníkom budú k dispozícii aj rôzne doplnkové študijné materiály, mapy, CD a DVD. Okrem nich si budú môcť samozrejme zakúpiť Biblie, alebo suveníry.

Termín výstavy: 11. - 27. 7. 2017, Po – Pi 10:00 - 18:00 hod. (So – Ne zatvorené)

Pri príležitosti výstavy Biblií „Biblia na cestách" Vás pozývame aj na prednáškový cyklus Otázniky života, ktorý sa koná každý večer od 18:00 hod. tiež v Synagóge.
Slávnostná vernisáž spojená s otvorením sa bude konať 11. 7. 2017 o 16:30 hod. v priestoroch Synagógy v Trenčíne. Vstup je voľný.

Ďalšie informácie o výstave získate pomocou elektronickej pošty na hs.artcom@gmail.com, telefonicky na čísle 0907 043 642, alebo navštívte internetovú stránku www.biblianacestach.sk

Ste srdečne pozvaní!